MSP Firmy Strategia Marketing Reklama Firmy zagr. Linki Kontakt
MSP Lider - Portal Małych Średnuch Przedsiębiorstw
szukaj z Google

ABK Grupa ABK Business

 

Partnerzy

 

Partnerzy

Patroni medialni

Patroni Medialni

szukaj na stronie

Biznes plan

 

Prowadząc własną działalność gospodarczą lub nawet tylko przygotowując się do niej, prędzej czy później staniesz przed koniecznością napisania biznesplanu. Wymagać go od ciebie będzie np., bank, w którym będziesz się starał o kredyt, inna instytucja oferująca różnorakie formy finansowania małych i średnich przedsiębiorstw, czy też może nowy wspólnik, którego będziesz chciał przyjąć do interesu jako zastrzyk świeżego kapitału.

To całkiem zrozumiałe. Bank, czy inna instytucja finansująca jest normalnym kontrahentem, który przed zainwestowaniem w dane przedsiębiorstwo chciałby zapoznać się z tym w co będzie inwestował. To tak, jak z klientem, któremu przestawiasz swoją ofertę na produkty czy usługi.

Tak więc biznesplan będzie stanowił jakoby wizytówkę ciebie i twojej firmy. Od tego jak zostanie on odebrany i potraktowany przez twoich partnerów zależy to czy uda ci się pozyskać kapitał na dalszy rozwój firmy lub jej dofinansowanie. Dlatego też nie można sobie pozwolić na fuszerkę w tej dziedzinie. Nawet najpiękniejsze i najbarwniejsze opowieści, jakie będziesz snuł przed potencjalnym inwestorem nie przysłonią niekorzystnego wrażenia pozostawionego przez niedbały i niewłaściwie wykonany biznesplan. W ekstremalnych sytuacjach możesz nawet nie mieć szansy na rozmowę z takim człowiekiem, gdyż skreśli cię on już po kilku pierwszych stronach twojego biznesplanu.

Ogólny biznesplan, opisujący szczegółowo najbliższą i dalszą przyszłość firmy powinno przygotować każde przedsiębiorstwo. Niezależnie od tego czy jest to dopiero co założone przedsięwzięcie, czy też firma od lat działająca na rynku z powodzeniem.

Serwis biznesplan.e-wiedza.info przedstawia jak powinien wyglądać mniej więcej poprawny biznesplan małej firmy. Co po kolei opisywać i jak. Oczywiście Twój biznesplan nie musi wyglądać identycznie. Każde przedsiębiorstwo jest inne i w każdym przypadku będzie potrzeba skupienia się bardziej na czymś innym. To tylko rama, schemat, jak go wykorzystasz zależy tylko od Ciebie.

żródło: biznesplan.e-wiedza.info